Uygulamalar

Herkesin Bilmesi Gereken En İyi WhatsApp Özelliklerinden 5’ı

Herkes WhatsApp kullansa da, uygulamanın hâlâ bilmediğimiz bazı özellikleri var. Bu makale, WhatsApp’ın sahip olduğu ve bilmeniz gereken daha az bilinen beş özellik bulmanıza yardımcı olacaktır.

1- Okundu bilgisi işlevini devre dışı bırak

Belirli kişileri ve gönderdikleri mesajları önlemek isterseniz, WhatsApp okundu bilgilerini devre dışı bırakarak bunu yapmanızı sağlar. Bunun için Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Okundu Makbuzları’na gidin. Bununla birlikte, aynı zamanda sonundaki seçeneği devre dışı bırakır, bu nedenle başkasının mesajlarınızı ne zaman okuduğunu göremezsiniz. Bu yüzden seçtiğinize dikkat edin.

2- Son görülenleri gizleme

WhatsApp’da gizliliğinizi korumanızı sağlayan diğer bir özellik, içinde bulunduğunuz sohbet pencerelerinin en üst kısmında ‘son görülen’ durumunuzu gizleyerek durumunuza geçmektir. Bunun için Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Son Görülme bölümüne gidin. Bunu devre dışı bıraktığınızda, kimse WhatsApp’da en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu göremez. Ancak yine de, bunu başkasının sohbetinde görmenizi engelleyeceksiniz, bu yüzden sakının.

3- Bildirimleri özelleştirme

WhatsApp, sizin için önemli olan belirli kişilerden veya sohbetlerden özelleştirilmiş bildirimler almanıza olanak tanıyan Özel Bildirim özelliğine sahiptir.

4- WhatsApp’da hands-free yazın

IOS’ta Siri ve Android’de Google Asistan için teşekkürler, artık WhatsApp’da hands-free yazabilirsiniz. Akıllı telefon asistanınıza doğru işaretleri vermek yeterlidir ve WhatsApp’da yüksek sesle söylediklerini yazacaktır.

5- Sohbetleri e-postayla dışa aktar

WhatsApp’daki e-posta işleviyle tüm ileti dizilerini ”emojileri dahil” verebileceğinizi biliyor muydunuz? Sohbetin en üstündeki Diğer öğesine tıklarken, ‘E-posta’ seçeneğini belirleyebilir ve tüm sohbetleri e-posta ile gönderebilirsiniz.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.