Teknoloji

Google Gelen Kutusu Uygulamasında Paketleri Nasıl Kapatılır?

Google Gelen Kutusu Uygulamasında Paketleri Nasıl Kapatılır: Google Gelen Kutusu, Google’ın sunduğu en son üründür. Şu anda yalnızca kişisel davetiyeler aracılığıyla kullanılabilmektedir (Google’a bir istek e-posta mesajı göndererek bir davetiye talep etmek zorundasınız). Google Gelen Kutusunda düzenli GMail uygulamasında bulunmayan birçok yeni şey var. Örneğin, Gelen Kutusu, Bundles adı verilen ve promos, forum, finans, seyahat, satın alma vb. Gibi çeşitli paketlerde aldığınız e-posta iletilerini kategorize edebilen yeni bir özellik ile birlikte gelir. Bu, eğer belirli bir e-posta arıyorsanız son derece yararlı olabilir. Örneğin, ebay.com’dan bir şey satın alırsanız, satın alma onay e-postası “Satın Alma” paketine konur.

Google Gelen Kutusu Uygulamasında Paketleri Nasıl Kapatılır?

Ancak, e-posta kullanımınıza bağlı olarak, bu paketlerin hepsinin açılmasını istemeyebilirsiniz. Bu paketlerin Gelen Kutusu ile birlikte gelmesini istemiyorsanız onları kolayca kapatabilirsiniz. İşte nasıl:

  1. Android akıllı telefonunuzda Gelen Kutusu uygulamasını başlatın. Gelen Kutusu uygulaması çalışırken, menü simgesine (üç yatay çizgi gibi görünür) dokunup sizin için kullanılabilir olan tüm paketlerin listesini görüntülemek için aşağı kaydırın.
  2. Seyahat, Satın Alma, Finans, Sosyal, Güncellemeler ve benzeri paketlerin adlarını göreceksiniz. Kapatmak istediğinizi seçin.
  3. Listeden paketlerden herhangi birini seçtiğinizde, paketlerin kategorilere ayrılmış tüm e-posta mesajlarını gösterecektir. Seçilen paketlerle ilgili ayarları açmak için dişli benzeri simgeye dokunmanız gerekir.
  4. Açılan ayarlar ekranında, seçilen paket kategorisindeki mesajların paketlenmesini açıp kapatabilirsiniz.
  5. Bu kadar. Herhangi bir kategori altında ileti paketlemeyi kapatırsanız, o kategorideki zaten olan iletiler kaldırılamaz.

Sonuç olarak;

Google’ın yeni Gelen Kutusu, belirli mesajları ararken zaman kazanmak için mesajları bir araya getirir. Ancak, Gelen Kutusu ile gelen paket kategorilerinden hiçbirini istemiyorsanız bunları kolayca kapatabilirsiniz.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.