Teknoloji

HTC Vive Ve Oculus Rift – Hangisi Daha İyidir?

Oyun endüstrisinde eğlenilmek istiyorsanız, tümüyle sanal gerçekliğe duyacaksınız. Ancak oyun dışında sanal gerçekliğin diğer kullanımı nelerdir? Eğlence dışında ne bizlere ne gibi özellikler sunuyorlar hep birlikte bakalım.

Artılarını ve eksilerini görmek için iki şaşırtıcı cihaz seçtik ve hangi cihaz daha iyi: HTC Vive ve Oculus Rift.

Ne Satın Almalıyız?

Aynı seçenekleri sunan bir VR cihazı istediğinizde, en ucuz olanı arayabilirsiniz. Daha düşük bir fiyat almadan önce, hem HTC Vive hem de Oculus Rift’in fiyatı 800 $, ancak şimdi Oculus Rift 400 $ ve HTC Vive 600 $ ‘dır.

HTC Vive ve Oculus Rift: Tasarım ve Özellikler

Cihazların kullanımı kolaydır, ancak ergonomi ve yumuşaklık hissi ile en iyi parlayan Oculus Rift’tir. Küresel bir şekle sahip, tuhaf görünüyor, ancak internette sörf yapmanıza yardımcı olan düğmeler içeren iyi bir his var. HTC Vive diğer taraftan daha az doğal kontrollere sahip ve Oculus Rift ile karşılaştırılmıyor.

HTC Vive ve Oculus Rift: İzleme Alanı

İzleme alanı neden önemlidir? VR kulaklıklar için izleme alanı oyun oynarken çok önemlidir. Sensörleri alırlar ve alan daha büyük olduğunda, daha fazla hareket edebileceğiniz anlamına gelir.

Oculus Rift, üç algılayıcı kullanarak, 8.2 x 8.2 feet (2.5 x 2.5 m) izleme alanına sahiptir ve HTC Vive, 11.5 x 11.5 fit (3.5 x 3.5 m) daha geniş bir alana sahiptir.

Hangi Cihaz Daha İyi?

Her iki VR kulaklık seti harika ama HTC Vive, Oculus Rift’den daha iyi bir VR deneyimi yaşama kabiliyetine sahip olduğundan daha iyi. HTC Vive ayrıca, Oculus Rift’in kendilerine ayrı bir fiyata sunduğu iki denetleyici ile birlikte geliyor. HTC Vive, oyun için daha fazla fırsat sunacak olan Steam platformu tarafından da desteklenmektedir.

Bütçenizde veya tercihlerinizde olsun, nihai karar sizindir.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.