Teknoloji

Microsoft 3Q17: Bulut, işyeri, pencereler güçlü, yüzey kaymaları.

Microsoft, 2017 ekonomik 12 aylık döneminin 1/3 çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre% 8 artışla 22.1 milyar $ gelir kaydederek, 12 ay önce% 6 artışla 5.6 milyar $ gelir elde etti ve internet satışları 5.7 milyar $ oldu Milyar, yukarı yüzde 28 ve hisse başına kazanç 0.61, geçmişte 12 ay aynı çeyrekte yüzde 30 artış gösterdi.

Microsoft 3Q17: Bulut, işyeri, pencereler güçlü, yüzey kaymaları.

Her zamanki gibi Microsoft, birkaç yıl içinde amorti edilen yerini doldurmak için giriş pencerelerine 10 giriş gelirini yönlendiren ve yıllık bazda fiyat dalgalanmalarını etkilemek için tutarlı bir döviz primi tutan yedek rakamlar sağladı. Gerçek kazanç işlemlerinde yıl-yıl değişikliklerinin bir göstergesi, eğer şimdi mali kurumda para değilse). Bu çeyrekte, forex çeşitlemeleri, çoğunlukla küçük, yaklaşık yüzde 1’lik bir etkiyle (dolar bir zamanlar Microsoft’un beklenenden daha zayıftı), ancak ev windows gelirinin ertelenmesi büyük olmaya devam ediyor. Bu düzeltilmiş rakamlar altında, gelirin yüzde 7 artışla 23,6 milyar dolar olduğu, iş gelirinin yüzde 5 artarak 7,1 milyar dolar olduğu, internet gelirinin 5,7 milyar dolar olduğu, on altılık bir artış olduğu,

Verimlilik ve endüstri yaklaşımları (yönetim merkezi, alternatif, SharePoint, Skype ve Dinamik maskeleme), bilge Cloud (Azure, Windows Server, SQL Server, görsel Studio ve şirket hizmetleri ile birlikte) ve daha kişisel olmak üzere üç raporlama bölümü bulunmaktadır Hesaplama (pencerelerin, donanımın ve Xbox’ın üzerine yerleştirilir, bunun yanı sıra arama ve tanıtım).

Microsoft 3Q17: Bulut, işyeri,

31 Ocak’a kadar 1 Ocak dönemi, Microsoft’un LinkedIn’in sahibi olduğu ilk üç aylık dönemi temsil ediyordu. LinkedIn’ın sayıları Verimlilik ve ticaret teknikleri ekibinde toplanır, ancak Microsoft bunları ayrı ayrı parçalayabilir. Sosyal ağ sitesinde 0,4 milyar dolarlık bir satış ücreti ve 1 milyar dolarlık çalışma ücreti ile 0,4 milyar dolarlık bir eksiklik olması nedeniyle 1 milyar Dolar’lık kazançlar elde edildi.

Verimlilik ekibinin tamamı, yıllık bazda 22 puanlık bir artışla 7 milyar Dolar ciro sağladı. Bu kazançların 15’inde, yani büyümedeki bu 22 unsurun 15’inde LinkedIn geldi; bu nedenle uzun süredir devam eden şirketler iyi geçti ve yüzde 7’ye kadar çıktı. İş geliri, 7 puan düşüşle 2.8 milyar dolardı. LinkedIn’in katkısı olmadan, yüzde 6 artabilir. Sanayi idari merkezi ürün ve hizmetleri satışları bir defada toplamda yüzde 7 oranında yükseldi. Başta, işyeri 365 geliri yüzde 41’lik bir artış gösterdi ve işyerinin sayısı 365 sandalye artarak ilk kez 100 milyon aylık aktif müşteriyi geçen yüzde 35 oranında büyüdü. Ticari bulut olmayan idari merkez geliri, bulut ürünlerine geçişten dolayı yüzde onüç oranında düşmüştü.

Microsoft 3Q17: Bulut, işyeri, pencereler.

Koruyucu açıdan bakıldığında, toplam iş yeri ve iş yeri 365 gelir, bir zamanlar yüzde 15 artışla 26,2 milyon iş yeri 365 abone ile gerçekleşti. Bu, çeyrek boyunca 1.3 milyon arttı.

Cloud ekibi 12 ayda 12 ayda onbir oranında artarak 6,8 milyar dolarlık bir gelir önermiş ve işletme geliri de 12 ayda değişmeden 2,2 milyar dolar olarak gerçekleşti. Büyüme, bir zamanlar her bulut tekliflerinde ve sunucu ürünlerinde gelişime atfedildi; Gelir, mühendislik ve geliştirici katılımında genişleyen işletme harcamaları nedeniyle düz iş geliri. Sunucu ürün kazançları% 6 arttı ve Azure satışları bir zamanlar% 93 artış gösterdi. Organizasyon teklifleri satışları, yine de, evde windows Server 2003’teki yardım anlaşmalarındaki düşüş nedeniyle kısmen 1 puan düşüş gösterdi; bunun bir kısmı danışmanlık hizmetlerinde kaydedilen ilerlemenin dengelenmesi ile telafi edildi.

Azure gelirinin iki katına çıkmasına rağmen, mürettebatın kazançlarının kesinlikle düşük olduğu düşünülürse de, işletme ve alıcı genelinde bulut ticareti güçlü bir büyüme alanı olmaya devam ediyor. Şirket, karmaşıklığıyla, yıllık cari maliyetinin 15.2 milyar dolar (önceki çeyrekte 1.2 milyar $ artış) olduğunu iddia etti.

Bireysel Hesaplama işgücü, yüzde 7 düşüşle 8,9 milyar dolar kazanç önerdi; işletme kazançları 2,1 milyar dolar, yüzde 20 oranında genişledi. Evde pencere numaraları dizüstü pazarının istikrarını önermektedir: windows pro OEM geliri 10 yüzdeye ve yanlısı değil sadece 1 seviyeye yükseldi. Her iki durumda da Microsoft, bunun sırasıyla endüstriyel ve satınalma laptop pazarlarından daha iyi performans gösterdiğini belirtti. Evde pencere aboneliği geliri, yüzde 6 arttı. Genel oyun geliri, Xbox uygulama kazançlarında% 7’lik bir artışın ardından bir defada 4 yüzdeydi ve Xbox aylık enerjik müşterilerin yaşadığı yüzde 13 oldu. Artırılmış arama miktarı ve arama başına daha iyi kazanç sayesinde arama geliri ayrıca sekiz yüzdeydi.

Ancak donanım hikayesi bir zamanlar mutsuzdu. Mobilephone’un kazançları sıfır.7 milyar dolara geriledi; Microsoft, çeyrekte “kumaş hücrelerinin hiçbir geliri” olmadığını bildiren ve önümüzdeki çeyrekte “önemsiz” satışların beklendiği bir şekilde ortadan silindi.

Microsoft 3Q17: Bulut, işyeri, pencereler güçlü, yüzey

Zemin geliri de düşüş gösterdi; bu da artan rakiplerden ve Microsoft’un “ürün ömrünün sonuna yaklaşan dinamikleri” olarak bilinen nedenden dolayı yüzde 26 azaldı. 10Q kaydı, bunun yerine, açıkça bir yedek olarak ifade ediyor: Daha az zemin cihazı satın alındı.

Bu tamamen şok edici değil. Bir yandan cilt çizgisinden üretilen dayanak -kade profesyonel dört-emaye içinde giderek daha uzun izliyor. Bir Kaby Lake işlemcisini kullanmak için güncel olmayan ve USB tarzı C’ye veya Thunderbolt üçüne yardımcı olmak için henüz güncel değil. Yüzey pro bir zamanlar yeni bir üründeydi, pazarda pek az benzer yöntem bulunduğunu düşündüğünüzde bu tolere edilebilirdi. Halen, Samsung, HP, Dell ve Lenovo gibi şirketlerin hepsi büyük oranda karşılaştırılabilir 2’inci makineler sunuyor.

Zemin oldukça ihmal edilmiş görünüyor. Microsoft, önümüzdeki hafta NY şehrinde bir fırsat yaşıyor ve bunun için bir eğitim merkezine sahip olsa da, bazı donanım yönleri var, ancak kaynaklar hemen hemen konu bize ne bir yenilenmiş yüzey profili ne de yenilenmiş bir kat e-kitabının gitmeyeceğini bildiriyor Önümüzdeki hafta lanse edilecek. Dişinde giderek daha uzun süren donanımı ve rekabet her zamankinden daha iyi olduğundan, yüzey endüstrisinin ek düşüşü kaçınılmaz görünüyor. Microsoft’un önümüzdeki çeyreğe bakış açısı aynı görüştedir, ancak bu düşüşün bu çeyrekte olduğu gibi dik olmasını da öngörmemektedir.

Microsoft 3Q17: Bulut.

Genel olarak, çeyrek önceki hikayelerle eşdeğer bir hikaye anlattı. Sürekli lisanslardan bulut aboneliklerine geçiş sürekli ve Microsoft’un bulut teklifleri sağlam. Fakat sayıların rahatsız edici boşlukları var. Örneğin, sadece alternatif değil, SharePoint ve farklı bulut barındırma hizmetleri ile iş yerinde 365 gelirin toplanması, aynı zamanda (çok sayıda abone için) yerinde iş yerinde 2016 ProPlus programı Azure satışlarıyla bir araya getirildiğinde, iki çok Farklı şeyler birleştiriliyor. Microsoft, dünya çapında önemli, hızla fiyatlandırılmış veri merkezleri kurmaya devam ediyor, ancak ilişkili sermaye ve operasyonel harcamanın ne olduğu konusunda net bir raporlama yok. Bulut kazançlarının (ve masrafların) doğru bir göstergesi Azure, ofis 365, Dynamics 365, Bing,

Dolayısıyla, bulut ticaretinin yönetim kurulu genelinde güçlü olup olmadığını veya kazanç gelişimi istisnai bir şekilde işyeri lisanslarından rutin aboneliklere geçişle tahrik edilip edilmediğini söylemek için hala ayrıntılıdır. Kurum içi kurulumlardan buluta dev ölçekli bir hareketle, yönetim merkezi 365 ile kurum içi diğer ve SharePoint ile Azure ve kurum içi Windows Server ve SQL Server arasında bir miktar yamyamlaştırma görmeyi umuyoruz. Bu alternatifler bir-bir-olmayacak- şirketler alternatif olarak kurum içi konuşlandırmalarına alternatif olarak değil, yeni bulut iş yükleri ekleyebilirler, ancak kesinlikle bazı eylemlerde bulunmayı bekleyebiliriz. Dolayısıyla bu olduğumuzdan emin değiliz. Azure, zorlayıcı gerçekler içeren harika bir bulut platformudur; Biz’

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayınız

Bir Cevap Yazın

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.