Uygulamalar

Video Aramalarında Kullanılabilecek WhatsApp PIP Modu

WhatsApp PIP Modu: Son zamanlarda WhatsApp, mesajlaşma uygulaması için birçok yeni özellik getiren bir sürü yeni güncelleme yaşamıştır.

Temmuz ayının sonunda en yeni özelliği test etmek için bir beta programı başlatıldı: video çağrıları için resim resmini destekliyor. O günden beri PIP’nin ne zaman piyasaya çıkacağını bilmiyorduk, ancak 2.17.323 sürümüyle WhatsApp resmen açıkladı. Android 8.0 + sürümüne sahip olanlar için bir video görüşmesi yapabilir ve aramayı ‘picture-in-picture’ modunda sürdürmek için geri dokunun.

Çoklu görev çok kolay olmamıştı

WhatsApp’taki resim içi video görüşme modu, kullanıcıların görüşmeye veya ana ekrana geri dönmesine veya video görüşmesinde iken diğer uygulamaların açılıp kullanılmasına izin verecek. ‘Picture-in-picture’ modu ile WhatsApp kullanıcıları, çoklu görev kullanırken resimlerini kendi ihtiyaçlarına göre yeniden boyutlandırabilecekler. Android Oreo’da da bu özellik var.

Diğer özellikler, daha önce bir durum güncellemesi tarafından değiştirilen salt metin durumu olan WhatsApp’a getirildi. Yalnızca salt metin durumu geri döndü ve hepimizin bildiği (24 saat boyunca durum olarak yuvarlanan görüntüler veya videolar) yerini alacak olan Facebook’taki yerini alıp değiştirdik. Ancak, bir çok kullanıcı eski statüyü istemekle birlikte, şirket geri getirdi.

WhatsApp for Business: Müşteriler / Müşterilerle Sohbet

WhatsApp için yeni bir özellik WhatsApp for Business olacak ve işletmelerin müşterileri veya müşterileri ile sohbet etmelerini sağlayacaktır. Bu özellik ücretsiz bir hizmet olarak sunulacak ve birkaç ay içinde Android ve iOS için kullanıma sunulacaktır.

En yeni WhatsApp sürümüne henüz sahip değilseniz, APKMirror’dan bir APK olarak indirin ve diğer APK dosyası olarak yükleyin.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.