Android Belleğini ve Performansını Artırma

Android Belleğini ve Performansını Artırma

Memory Booster Lite ile Android belleğini ve performansını artırma: Bazen Android cihazınızın yanıt vermeyi durdurduğunu ve birkaç saniye kapattığını aklınızı kullanmış olabilirsiniz; akıllı telefonu yeniden başlattıktan sonra bu sorunlu davranış ortadan kaybolur. Arka planda çalışan ve sistem belleğinize takılıp kalmayan tüm gereksiz işlemleri kapatması nedeniyle, cihazın yeniden başlatılmasının başarımının artması sebebidir.

Android aygıtınızı yeniden başlatmadan bu gereksiz arka plan süreçlerini ve bellek domuzlarını kapatabilirseniz, performansını yeniden başlatmaya gerek kalmadan artırabilirsiniz. Ücretsiz uygulama Memory Booster Lite aynı şeyi yapar, gereksiz yere arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatır, işlemciyi boşaltıp.   Android cihazınızın belleğini ve performansını artırmak için RAM’i kurtarır.

Android Cihazların Belleğini ve Performansını Artırma

Memory Booster Lite uygulaması, farklı cihaz türleri için optimum performans sağlamak için akıllı telefonlar ve tabletler için ayrı olarak gelir  .  (tabletler için farklı bir sürümü bulunur). Android telefonunuzda Memory Booster Lite uygulamasını başlattığınızda, üstteki bildirim çubuğundaki boş bellek yüzdesini görüntüler. böylece herhangi bir zamanda ne kadar bellek tüketildiğini kolayca görebilirsiniz.

Ana Memory Booster Lite arayüzünde, cihazınızda takılı olan toplam bellek ile birlikte toplam kullanılan bellek miktarı ile birlikte şu an ücretsiz olan sistem belleğinin yüzdesini gösteren bir grafik dairesel ekran göreceksiniz. Gereksiz uygulamaları hızlı bir şekilde kapatmak ve sistem belleğini kurtarmak için alt kısımdaki Hızlı Boost düğmesine dokunabilirsiniz .

Altında Görev Killer sekmesi, şu anda arka planda çalışan ve öldürülebilir uygulamaların bir listesini görüntüler. Hangi uygulamayı öldürmek istediğinizi seçebilir ve sonra Seçilenleri Temizle düğmesini tıklatabilirsiniz. Bu, seçilen işlemleri otomatik olarak ve çabucak sona erer, bellek kurtarır ve ana işlemciden gelen yükü azaltır.

Memory Booster Lite ayarlarında, önbelleği temizlemeyi ve sistem çöpünü toplamayı, bildirim simgesini göstermeyi, sistem başlatmada.    yükseltmeyi seçmeyi, seviye yöneticisini yükseltmeyi seçmeyi, işlemleri beyaz listeye ekleme ve daha fazlasını yapmayı seçebilirsiniz. Cihazınızın performansını otomatik olarak yükseltmek için bir seçenek de vardır, ancak yalnızca ücretli sürümde etkinleştirilebilir.

Sonuç olarak;

Android cihazınız bir salyangoz gibi çalışmaya başlarsa, cihazınızın performansını artırabilen ve arka planda çalışan gereksiz işlemleri kapatarak sistem belleğini boşaltabilecek,  Memory Booster Lite uygulamasını deneyebilirsiniz.

Android için Memory Booster Lite uygulamasını Google Play Store  adresi üzerinden edinebilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

REKLAM ALANI

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.