Android Telefonlar ve Tablet Nasıl Hızlandırılır?

Android Telefonlar ve Tablet Nasıl Hızlandırılır? Android telefonlar olarak Android işletim sistemi sürekli güncelleme almakta ve her güncellemeyle birlikte bir çok güvenlik açığı ve hata kapatılmaktadır.

Android Cihazınızı güncelleyin

Kullanmadığınız oyun ve uygulamaları kaldırın Telefon veya Tablet üzerinden kurduğunuz uygulamalar bir aradan sonra cihazınızın ön belleğin de birikecek tir ve cihazınızın yavaşlamasına neden olacaktır bu uygulamalar aynı zamanda siz farkında olmadan arka planda  çalışabileceği için cihazınızın istemsiz olarak yavaşlamasına neden olacaktır.bu tarz uygulamaları eğer kullanmıyorsanız cihazınız dan kaldırmanız da fayda var.

Android telefonlar üzerinde yer alan dosyaları temizleme

Android telefonların, bir diğer yolu da uygulamaların ön belleğini silmek, ve veya gereksiz dosyaları temizlemek. uygulamaların daha stabil olarak  çalışmasını kullanıcılara sunuluyor olsa da diğer anlamda gereğinden fazla yer kaplamakta ve cihazın yavaşlamasına neden olmaktadır. sebeple telefonunuzun ya elle yada üçüncü parti yazılım yardımıyla silebilirsiniz.Cihazınızın ilk açtığınız zaman ana ekran üzerinde yer alacak kıssa yollar fazladan widget veya ağır duvar kağıtları cihazınızın yavaşlamasına neden olacaktır böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için olabildiğince az kıssa yol kullanma ve widget kullanmaya özen gösterirseniz cihazınızda daha yüksek performans alabilirsiniz.

İyi bir antivirüs uygulamasını kullanmaya özen gösterin

Android ekosistem de yer alan güvenlik önlemleri  size yeterli gelecek olsa da biliyorsunuz ki güvenlik eşittir performans anlamını taşımakta bu yüzden olabildiğince iyi bir Antivirüs uygulaması tercih edilerek Android telefonların üzerinde kullanmanızda fayda var bu sayede zararlı yazılımlar dan uzak durmalısınız ve cihazınız çok daha stabil olarak çalışacaktır.

Android telefonlar da otomatik senkronizasyon Özelliklerini kapatın

Cihazınız üzerinden E-posta veya dosya depolama servislerine ait araçlar cihazınızın performansını düşürebilir bu neden eğer birden fazla E-posta ve dosya depolama servislerini kullanıyorsanız bunlar arasında önemli olanları seçerek kullanmanızda fayda var çünkü cihazınızın performansı düşebilir. eski veya kullanılmayan dosyalarınızı telefon üzerinde yer alan resim müzik video ve diğer dosyalar bir aradan sonra performansınızı gerçekten olumsuz yönden etkiyecektir, örneğin galeride binlerce fotoğraf veya video varsa galeriyi açtığınız zaman cihazınızın gerçekten kasıldığını görebilirsiniz. böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız size verebileceğimiz en iyi öneri video müzik ve kullanmadığınız resimleri online depolama servisleri üzerinden saklamanız ve telefon üzerinden silmenizdir.

Android telefonlar ve tablet için Fabrika yarlarını geri döndürün

Android telefonlar ve tablet fabrika ayarlarına döndürmek yine telefonların hızlanması için en etkili çözümlerden biridir çünkü telefon üzerinde yer alan tüm ön bellekleri gereksiz dosyaları senkronizasyon işlemlerini hepsini sona erdiriyor ve cihazınızı ilk gün ki haliyle kullanmanıza olanak sağlıyor ortalama olarak 6 ay cihazınızı fabrika ayarlarına döndürerek kullanmak daha yüksek performans elde etmenizi sağlar. bu noktada dikkat etmeniz gereken tek şey tüm verilerinizin bir yedeğini almak. Android telefonları hızlandırmanın en iyi yollarından biri telefonlarınız üzerinden yer alan animasyonları azaltmak veya kapatmaktır. telefon üzerindeki animasyonları kapatmak istiyorsanız ayarla bölümünden yer alan geliştirici araçlarına gidip oradan kapatabiliyorsunuz bu sayede hem telefonunuzun performansı artıyor hemde batarya ömrünü uzatıyor.

Android telefonlar da satın aldığınız zaman yüklü gelen uygulamaları kaldırın

Üreticiler tarafından telefon veya tabletler de yüklü olarak gelen bir çok üçüncü parti yazılım var  ve bu yazılımlar istemsiz yavaşlamalara neden oluyor, bu uygulamalardan kurtulmak istiyorsanız eğer cihazınıza root gerekebilir veya Android’in altı ve sonraki sürümlerinde size otomatik gelen seçeneklerden birini kullanarak bu üçüncü parti yazılımlardan kurtulabilirsiniz.

Bu yazımız da Android Telefonlar ve Tabletleri  nasıl hızlandırabileceğimizi sizlere aktarmaya çalıştık.Umarım yararlı olmuştur. yararlı bulduysanız paylaşmayı unutmayın.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.