Android’de Ağ Etkinliğini İzleme Programı İndir

Android'de ağ etkinliğini izleme uygulaması

Android için ağ etkinliğini izleme uygulaması: Bir web tarayıcısı, e-posta istemcisi veya sohbet platformu vasıtasıyla internete erişmediğimde bile hangi uygulamanın İnternet’ten veri indirdiğini bulmak için alışkanlık duyuyorum. Windows’da TCPView uygulamasını kullandığımda WiFi LED’inin yanıp sönmesini görüyorum. hangi programların hangi alana eriştiğinin tam ayrıntılarını gösterir ve ne kadar veri indirdiğini gösterir. Ancak Android’de, TCPView’in yaptığı gibi, farklı uygulamalar için internet erişimi ve veri aktarımı için canlı istatistikler görüntüleyebilen böyle bir yardımcı program mevcut değil. Ancak hangi uygulamaların İnternet’e eriştiğini ve bugüne kadar ne kadar çok veri indirip yüklediğini görmek için Ağ İzleme adlı ücretsiz bir uygulama kullanabilirsiniz.

Android’de ağ etkinliğini izleme uygulaması

Ağ İzleyicisi’nde üç bölüm vardır: Apps, Soketler ve Arayüzler. İlk bölüm Apps, verileri İnternet’ten yüklemiş veya halen indiren / yükleyen tüm çalışan uygulamaları gösterir. Her uygulama için UID’yi, uygulama adını ve indirilen / yüklenen veri miktarını görebilirsiniz. İndirilen veriler, yüklenen veri miktarının altında yazılmıştır. Örneğin, aşağıdaki ekran görüntüsünde YouNow uygulaması 323 MB veri indirmiştir.

Soketler bölümünde, Android cihazınızda kullanılan tüm açık bağlantıları görebilirsiniz. Bu bağlantılar henüz uzaktaki sunucu tarafından kapatılmış olsa da Android tarafından kapatılamadı. Her bağlantı için yerel ve uzak IP adresini, protokol türünü ve durumunu gösterir.

Android cihazınız tarafından desteklenen tüm arayüzleri Arayüzler bölümünde ve her birinin istatistikleri ile birlikte görebilirsiniz. İstatistikler, bu arabirimler tarafından kaç baytın veya paketin alındığını veya bırakıldığını gösterir.

Sonuç olarak;

Android akıllı telefonunuzun neden bu kadar çok veri indirmekte olduğunu merak ediyorsanız, belki de haydut uygulama arka planda bir şey indirmekle meşgul oluyor. Bu tür uygulamaları, Android için ücretsiz Ağ İzleme uygulaması’nı kullanarak hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Çalışmakta olan her uygulama tarafından aktarılan veri miktarını, açık bağlantılar listesini ve Android akıllı telefonunuzda bulunan çeşitli arayüzlerin özetini gösterir.

Android için Ağ İzleyicisi’ni  Google Play Store adresi üzerinden edinebilirsiniz  .

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

REKLAM ALANI

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.