Android’de bir Uygulamayı Harici SD Karta Taşıma

Android'de bir Uygulamayı Harici SD Karta Taşıma

Android’de bir uygulamayı harici SD karta taşıma: Google Play Store’un sizi ilgilendiren milyonlarca uygulaması var, ancak bunlardan kaçını gerçekten yükleyebiliyorsunuz? Yükleyebileceğiniz uygulama sayısı, yalnızca elinizin altında kalan zamana değil, akıllı telefonunuzun teknik sınırlamalarına da bağlıdır. Cep telefonunuzda yeterli dahili depolama alanı yoksa, şansınız, Google Play Store’un size depolama alanı yetersiz olduğunuzu ve bir uygulamanın yüklenemeyeceğini bildiren bir hata yayınladığı bir zaman geçmesi olasılığıdır. Akıllı telefonunuza yüklü büyük bir microSD kartınız olsa bile, Google Play Store varsayılan olarak tüm Android cihazınızın dahili belleğine tüm uygulamalarını ve ayarlarını yükler ve sıradan cep telefonlarında genellikle 1 GB ila 4 GB ile sınırlıdır.

Android’de bir Uygulamayı Harici SD Karta Taşıma

Düşük depolama alanı sorununu çözmek için yapabileceğiniz bir şey, tüm uygulamalarınızı genel olarak daha fazla depolama alanına sahip harici SD karta taşımaktır. Büyük kapasiteli bir microSD kartınız yoksa, en az 16GB microSD kartı olan ve sınıf 10 derecelendirilmiş bir kart satın almalısınız.

Uygulamalarınızı ve ayarlarını Android’de harici SD karta taşımak için aşağıdaki basit adımları uygulayabilirsiniz:

  1. Her şeyden önce Android ayarları ekranını açmanız gerekir. Android’in tüm sürümlerinde bunu , Tüm Uygulamalar bölümünde Ayarlar simgesini bulup bir kez tıklayarak yapabilirsiniz .
  2. Uygulamalar depolama alanının ayarlarını değiştirmeyeceğinizden , ayarlar ekranından Uygulamalar’ı seçmeniz gerekir .
  3. Android cihazınızda yüklü tüm uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Bu ekrandaki uygulamaların Yüklü Uygulamaları kategorisini görüntülediğinizden emin olun . Sonra harici SD karta taşımak istediğiniz uygulamayı seçin.
  4. Uygulama ayarları açıldığında, Harici SD Kartı Verileri ayarını görene kadar aşağı doğru ilerleyebilir ve ardından aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Harici SD Karta Taşı etiketli diyalog kutusuna dokunun:
  5. Uygulama dosyalarının harici SD kartınıza taşınması, dosyaların boyutuna bağlı olarak biraz zaman alabilir. Örneğin, Asphalt 3D oyununu taşıyorsanız, 1 GB’dan fazla verinin taşınması gerekir ve 10 dakikadan fazla sürebilir. Uygulama hareket ettikten sonra, ev düğmesini tıklayarak ayarlar ekranını kapatabilir ve Android akıllı telefonunuzu her zamanki gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.