Android’de “Maalesef Bluetooth Durdu” Hatası

Android'de "Ne yazık ki, Bluetooth durdu" hatası düzeltme

Android cihazlarda Bluetooth durdu hatası: Dün gece, başka bir Android güncelleme mesajıyla karşılaştım. Bu yüzden, güncellemeye başlamak seçtim ve sabah uykusuzluğun yeni güncellenmiş sürümünü kullanacağımı düşünerek uyku moduna geçtim. Gece boyunca ne olduğunu bilmiyorum, ama telefonu sabah kullanmaya çalışırken hatalarla bombardıman ettim – “Ne yazık ki, Bluetooth durdu” ve “Ne yazık ki, com.android.phone işlemi durdu” . Hata mesajlarında ne kadar çok dokunduğumun önemi yok, neredeyse anında tekrar görünüyorlardı. Telefon, bu hatalar art arda haşhaşla işe yaramadı. Bu yüzden öğleden sonra bu soruna olası bir çözüm bulmaya harcadım.

Bu sorunu çözmenin iki yolu olduğunu öğrendim. İlk yöntem, hatalar yalnızca bir veya iki kez göründüğünde ve hataları rağmen telefonunuzu kullanabildiğiniz zaman çalışır. İkinci yöntem, telefonu hiç kullanamayacağınız zamanlardır.

Yöntem 1. Hata mesajlarının görüntülenmesine rağmen telefonu kullanabilirsiniz.

  1. Android Sistem Ayarları’nı açın ve Cihaz bölümünün altındaki Uygulamalar’ı seçin .
  2. Uygulamalar ekranında, Tüm Uygulamalar bölümüne geçin  ve soruna neden olan uygulamayı veya işlemi seçin. Bu durumda, Bluetooth uygulamasını seçiyoruz.
  3. Söz konusu uygulamanın uygulama bilgileri ekranında, o uygulamaya ait tüm geçersiz verileri silmek için Verileri Temizle düğmesine dokunun.
  4. Hatalara neden olan tüm uygulamalar veya işlemler için 2. ve 3. adımları tekrarlayın ve ardından telefonunuzu yeniden başlatın.

Yöntem 2. Kesintisiz hata açılır pencereleri nedeniyle telefonunuzu kullanamıyorsanız.

  1. Android telefonunu kapatın. Telefonu kapatamıyorsanız, pili dışarı atın ve beş saniye sonra tekrar takın.
  2. Kurtarma moduna girmek için tuş bileşimine basın. Anahtar kombinasyonu bir telefondan diğerine değişir. Popüler anahtar kombinasyonlarından bazıları  Power + VolUp veya Power + VolUp + VolDown’dır , ancak telefon modeliniz için hangisinin çalıştığını çevrimiçi olarak kontrol etmeniz gerekir.
  3. Kurtarma modundayken, kullanıcı verilerini silmek için seçenekleri / fabrika cihazını sıfırlamakiçin tercih yapabilirsiniz.
  1. Telefonunuzu yeniden başlatın ve yeni gibi çalışacaktır.

Sonuç olarak;

Android, uygulamalar ve işlemlerle ilgili sistem güncellemesinden sonra hatalar gösterebilir ancak uygulamaya özgü verileri temizleyerek veya veri sıfırlamayı tamamlayarak kolayca düzeltilebilir.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

REKLAM ALANI

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.