Android’de Sistem Uygulamalarını Kaldırmak

Root App Deleter ile Android'de sistem uygulamalarını kaldırma programı

Root App Deleter ile Android’de sistem uygulamalarını kaldırma: Android işletim sistemindeki sistem uygulamaları, dahili depolamanın sistem alanına yüklenen uygulamalardır. Bu uygulamalar normal bir kullanıcı tarafından Android‘den  kaldırılamaz. Yalnızca bir kök kullanıcı (süper kullanıcı da denir) bu uygulamaları değiştirebilir ancak bu Android OS’yi çalıştırmak için gerekli olan bazı uygulamaların kaldırılmasına neden olabileceğinden, bu sistem uygulamalarını manuel olarak kaldırmaya çalışmak çok tehlikelidir.

Sistem uygulamalarınızı silerek, Android akıllı telefonunuzdan dahili depolama alanından bir kısmını kurtarmak isterseniz, ücretsiz Root Uygulama Silme uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama, sistem uygulamalarını algılayabilir ve bunları OS Bileşenleri, OS Çekirdeği, Eklenti / Duvar Kağıdı / Tema, Resmi Optimize Edilmiş Uygulamalar gibi kategorize edebilir; hangi uygulamaların hangilerinin güvenli bir şekilde kaldırılacağı ve hiç dokunulmaması konusunda tavsiyeler verir.

Root App Deleter ile Android’de Sistem Uygulamalarını Kaldırma

Root Uygulama Silme uygulamasını başlattığınızda, sistem uygulamaları, kullanıcı uygulamaları, görev yöneticisi, apk yöneticisi, uygulama donması vb. Kaldırmak için birçok araçla dolu bir ekran sunar. Sistem uygulamalarını yönetmek, dondurmak veya kaldırmak için Sistem Uygulamaları’na dokunabilirsiniz. Junior modu veya pro modu seçmeniz istenir. Küçük mod, yeni başlayanlar için ve güvenli tarafta kalmak isteyenler için, pro mod ise sistem uygulamalarını silme sonuçlarını bilen son derece gelişmiş kullanıcılar içindir.

Her türlü sistem uygulamasını listede görüntüleyebileceksiniz. OS bileşenleri ve OS çekirdeği altında listelenen uygulamalar hiç dokunulmamalıdır (en azından başlayanlar tarafından). Daha sonra yalnızca Google Play Store’dan yükleyebileceğiniz Resmi Optimize Edilmiş Uygulamaları kaldırmanız önerilir. Genç modda, yalnızca bir uygulamaya ait apk dosyalarını silebilirsiniz pro modundayken uygulamaları devre dışı bırakabilirsiniz.

Uygulamaları kaldırmanın ve devre dışı bırakmanın bu temel özelliklerinin yanı sıra, uygulamaları kötüye kullanmak, çalışan uygulamaları görüntülemek, Android cihazınızda bulunan apk dosyalarını yönetmek ve kullanıcı uygulamalarını kaldırmak için Root Uygulama Silme uygulaması’nı da kullanabilirsiniz. Akıllı telefonunuzu önemsiz dosyalar için tarayabilir ve bazı depolama alanı kurtarmak için bunları temizleyebilirsiniz.

Sonuç olarak;

Root Uygulama Silme uygulaması, Android akıllı telefonunuza yüklenmiş önceden yüklenmiş uygulamaların eski sürümünü kaldırmanıza yardımcı olabilir, böylece daha yeni sürümleri güncellemeleri depolamak için herhangi bir boş alan harcamanıza gerek kalmadan yükleyebilirsiniz. Ayrıca, cihazınızın saklama alanını boşa çıkaran telefon üreticisi tarafından kurulan bloatware’i kaldırabilirsiniz.

Root App Deleter uygulamasını  Google Play Store adresinden edinebilirsiniz.

Not: Uygulamaları kaldırırken dikkatli olun. Sistemle çalışan uygulamaları kaldırırsanız, cihazınız bir daha çalışmayabilir. Bu konuda bilgi sahibi değilseniz, bu işe hiç kalkışmayın.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

REKLAM ALANI

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.