Android’de WhatsApp Hesabını Silme

Android'de WhatsApp Hesabını Silme

Android’de WhatsApp hesabını nasıl silinir: tüm kişilerinize kısa mesaj, resim ve video göndermenize izin veren akıllı telefonlar için çok popüler bir anında mesajlaşma aboneliği servisidir. Messenger hizmet alanına Kik gibi pek çok yeni benzer uygulama gelmiş olsa da, ancak özellikle Android akıllı telefon kullanıcıları için WhatsApp en çok kullanılan ve servis hakkında konuştu.

WhatsApp akıllı telefonunuzda sizi tanımak için cep telefonu numaranızı kullanır, böylece bir akıllı telefonda yalnızca bir WhatsApp hesabına sahip olabilirsiniz. Farklı numaralar kullanarak birden fazla hesap oluşturduysanız, bunları ele almak biraz tedirginleşebilir ve hesaplardan birinin atılmasını isteyebilirsiniz. Üstelik Facebook Inc., WhatsApp’ı devraldıktan sonra, birçok kişi çevrimiçi gizlilik konusunda paranoyaklaşmaya başlamış ve WhatsApp hesabından kurtulmak istiyor. Sebep her şey olabilir,

Android’de WhatsApp Hesabını Silme

  1. Her şeyden önce, Android’de WhatsApp messenger istemcisini açmanız gerekir. Şimdi Android telefonunuzdaki menü düğmesine basın veya en üstteki, üç noktalı görünen menü simgesine dokunun. Açılan menüden Ayarlar’ı seçin .
  2. Ayarlar ekranında, WhatsApp messenger uygulamasını yapılandırmak için kullanabileceğiniz tüm ayarların bir listesi gösterilir. Bu listeden Hesap’a dokunmanız gerekiyor .
  3. Gösterilen Hesap ekranında, Hesabımı sil seçeneğine dokunmanız gerekir. Bu, ülke kodunuzu girmeniz gereken başka bir ekran (örneğin, ABD için +1 ve İngiltere için de +44), cep telefonunuzun numarasını ve kırmızı renkli Hesabımı sil düğmesine dokunun.
  4. Bu, WhatsApp hesabınızı etkili bir şekilde silecek ve kişileriniz artık Android akıllı telefonunuzdaki WhatsApp aracılığıyla sizi rahatsız edecek değil.

 

Bazı insanlar eski bir cep telefon numarasını kullanan bir adet WhatsApp hesabı silmeyi düşünüyor, ardından yeni mobil numarayı kullanarak yeni hesap oluşturuyor. Bu durumda, hesabı silmek yerine, numarayı yalnızca WhatsApp ayarlarından değiştirmelisiniz.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

REKLAM ALANI

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.