Android’de Widget’ler Nasıl Kaldırılır?

Android'de widget'leri nasıl kaldırabilirim

Android Widget’leri nasıl kaldırılır: Google Play Store’da bulunan milyonlarca uygulama sayesinde istediğiniz kadar çok uygulama yükleyebilir ve kontrol edebiliriz. Şahsen Android telefonumda her gün düzinelerce uygulama yükleyip kaldırıyorum. Uygulamaları Android cihazınızdan kaldırmak çok kolaydır; yalnızca uygulama çekmecesinde onlara biraz dokunmanız yeterlidir ve kaldırma seçenekleri göründüğünde kaldırma simgesine sürükleyin. Fakat widget’lar bazen uygulama çekmecesinde görünmüyorlar, ancak bu widget’ler için uygun değildir. Android akıllı telefonunuzdaki widget’lardan gerçekten kurtulmak istiyorsanız, bu sorun olabilir, ancak widget’ları sistem ayarları aracılığıyla kaldırmanın basit bir yolu vardır işte Android’de Widget’ler nasıl kaldırılır birlikte bakalım.

Android’de widget’leri nasıl kaldırabilirim:

  1. Her şeyden önce, akıllı telefonunuzdaki Android Ayarlarını açmanız gerekir. Bunu ana ekran menüsünden yapabilirsiniz (ana ekranda menü tuşuna basın ve Sistem Ayarları’nı seçin) veya uygulamalar çekmecesinden yapabilirsiniz.
  2. Şimdi , ayarlar ekranında Cihaz Yöneticisi veya Uygulamalar bölümünü Aygıt bölümünün altında açmanız gerekir.
  3. Cihazınızda yüklü olan tüm uygulamaları görüntüleyen Tüm bölümüne gelinceye kadar, Apps yöneticisi ekranında sola hızlıca kaydırın.
  4. All apps listesinde listelenen widget’ı görene kadar aşağı kaydırın. Uygulamaya dokunun ve size uygulamayı kaldırma seçeneklerini gösterir.
  5. Seçilen widget’ı Android cihazınızdan kaldırmak için Kaldır düğmesine ve ardından  Tamam’adokunun .

Sonuç olarak;

Widget’leri Android cihazınızdan kaldırmanız çok kolaydır. Süreç, uygulamaların kaldırılmasına çok benzer, ancak yüklemiş olduğunuz widget’ları Android ayarlarında kaldırmak için farklı bir konumda bulmanız gerekir.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

REKLAM ALANI

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.