Apple, Yaklaşmakta Olan İMac Pro’larda Sunucu İpuçları

Apple yaklaşmakta olan iMac pro'larda

Apple son zamanlarda uykudan iMac ve Mac profesyonel hatlarının zayıflamasına neden oldu. Benzeri görülmemiş bir olayda, Apple orijinal haliyle merkeze gazeteciler olarak atıfta bulundu ve Mac ürün grubuna ilişkin planlarıyla ilgili olarak bir ürünün piyasaya sürülmesinden çok önce konuştu.

Bu karşılıklı etkileşim sonucunda Apple, kısa sürede Mac dizisi için yaratıcı ve önceliğini açıkladı ve hatta bir iMac yanlısı hepsi bir arada form aygıtı olduğunu kabul etti.

Apple’ın zincirinde yer alan çeşitli kuruluşların çağdaş sızıntıları, yaklaşmakta olan gadget ile ilgili çok ilginç ayrıntılar yayınladı.

IMac sürekli olarak daha tüketici odaklı bir alettir. Devasa, güzel bir monitör sunar, ancak iç donanım bir zamanlar ağır işler için tasarlanmamıştı. Şu ana kadar düşük etkin CPU’lar ve hücresel sınıf pix işlemciler norm olmuştur.

Dijital eğilimler, sunucu sınıfı bir donanıma sahip yeni bir iMac olduğunu düşündüren bir söylenti incelemesine tabi tutuluyor. Bu söylenti, cihazın, radyoaktif bozulma, elektriksel parazit ve hatta kozmik ışınlardan gelen verilere bakmak için özel olarak tasarlanan ECC RAM (Hata Düzeltme Kodu) ile geleceği anlamına geliyor.

Donanımın boşa gitmesi, bir Intel Xeon E3-1285 işlemci, 16-64 GB RAM ve 2 TB PCIe SSD’yi gerektiriyor gibi görünüyor. Bu güçlü bir donanımdır ve aşırı yoğunluktaki iş yüklerine daha yakındır.

Bu Mac için resim birimi üzerinde hiç bir kelime bulunmamakla birlikte bunun yalnızca iş istasyonlarında bulunan bir çeşit AMD FirePro veya Nvidia Quadro öğesinden şüpheleniyoruz.

Apple’ın Ryzen’i yeni iMac’leri için düşünmesi şaşırtıcı. Ryzen, bu günlerde Intel’e daha uygun maliyetli, çok umut vaat eden bir rakip olduğunu kanıtlıyor.

Dijital eðilimlerin dosyasý, baðlantý seçeneklerinin çoðu durumda eþit olabileceðini ve bunun yaný sýra Thunderbolt’un üçünde ve USB-C’de bir vurgu yapacaðýný iddia ediyor. Yolun her biri, MacBook Pro’nun TouchBar’ı iMac’e iyi yapmasını bekliyor.

Sonuncusu da gösteri birimi. LG görünüşe göre 2015 yılında 8K iMac gösterisini ima etti. Göze çarpan piksel yoğunluğu ve mevcut 5K panellerin keyfini çıkaran iMac’de 8K fazlasıyla zayıf görünüyor.

E-MAİL ABONELİĞİ

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.