Bilgisayar Üzerinden Web Site Nasıl engellenir?

Bilgisayar’da web sitesi nasıl engellenir? ebeveyn ayarları nasıl yapılır sorusuna, aslında bunu kaç adımda yapmak mümkün. Bazen evimiz veya iş yerimizde bilgisayar üzerinden yasaklamak istediğimiz web sitelirini nasıl engelleriz? bunu anlatacağım. Ev yada iş yerinde bilgisayarınızda olur olmaz sitelere girebilirler. siz eğer bu sitelere kimsenin erişmesini istemiyorsanız herhangi bir program kullanmadan adımları takip ederek yapabilirsiniz.

 

İlk olarak Bilgisayarım> Yerel disk C> Windows> System32> drivers etc  bunları sırasıyla açtıktan sonra karşımıza altta bulunan ikinci ekran görüntüsü gibi çıkacaktır.

 

Site nasıl engellenir

Hosts dosyasını bul

Site nasıl engellenir

İşaretlenen Hosts dosyasını iki kere tıklayın karşımıza çıkan ekranda komot ister bu komutu  Not defteri ile açalım resimde işaretlediğim gibi giriyoruz.Site nasıl engellenir

Not defteri ile açtıktan sonra karşımıza alt resim ki gibi bir ekran gelecekSite nasıl engellenir

Bu ekranda (127.0.0.1) rakamların sonuna bizim engellemek istediğimiz sitenin URL’sini giriyoruz Örenek: (127.0.0.1 www.siteadı.com) gibi yazarak klavye Ctrl+S Kaydet diyoruz ve bu şekilde istemediğimiz siteyi engellemiş oluyoruz. bu yöntem en çokta ebeveynler için iyi bir yöntem olduğunu düşünüyorum.Site nasıl engellenir

Ben deneme amaçlı Youtube’u girdim siz de engellemek istediğiniz siteyi yukarıda anlattığım şekilde yapabilir aynı zamanda istediğiniz kadar siteye engel koyabilirsiniz. Eğer daha sonra fikrinizi değişirse yine yukarıda ki adımları girerek site engelini kaldırmanız gerekmektedir.

Bu yazımda bilgisayardan Site nasıl engellenir ile ilgili bildiklerimi paylaştım umarım yararlı olmuştur saygılarımla.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.