Google Harita Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Google Haritalar'da Bilmeniz Gereken Özellikler

Google Haritalar hakkında bilmeniz gereken özellikler. daha önce hiç denemediğiniz veya bilmediğiniz bazı özellikler vardır. Bu uygulamada, kasabada, yeni bir şehirde veya diğer şehirlere giden yolda yol bulmanıza yardımcı olmaktan daha fazla seçenek var.

İşte şimdiye kadar kullanmamış olabileceğiniz bazı önemli özelliklere sahip bir liste.

 1. Myactivity.google.com sayfasını ziyaret ederseniz ve haritaları kullanmaya başladıktan sonra hangi verilerin eklendiğini ve hepsini silmekte olduğunuzu görürseniz geçmişinizi Google Harita’da görüntüleyebilirsiniz.
 2. Tek elle yakınlaştırma, yakınlaştırmak istediklerinde kullanıcıların bir elle büyük akıllı telefonlarını kullanmasına izin verecek. Çift dokunuşlarla yakınlaştırma ve uzaklaştırma ve parmağınızı ikinci dokunuşta ekran üzerinde tutup yukarı ve aşağı sürükleyin.
 3. Zaman yolculuğu seçeneği, 2008’den bu güne kadar bazı yerleri görmek için aynı Sokak Görünümü modunda seyahat etmeniz ve ardından saat simgesini tıkamanıza izin verir.
 4. Sevdiğiniz tüm yerleri ve seyahat güzergahlarını içeren kendi haritanızı oluşturup arkadaşlarınıza paylaşabilirsiniz. Bu seçenek Haritalarım olarak adlandırılır ve ayrı bir uygulama olarak kullanılabilir.
 5. Telefonda bu sorun varsa, pusula ayarını doğru yapmak için telefonunuzu uygulama içinden kalibre edebilirsiniz.
 6. Size bir yere giden yolu gösterecek bir seçenek var ve ziyaret etmek / ulaşmak istediğiniz tüm mekanları hatırlamak için yolculuğa durak da ekleyebilirsiniz.
 7. Keşfet seçeneği, biraz vakit geçirebileceğiniz yerleri bulmanızı sağlar. Örneğin ‘Keep it Cheap’ veya ‘Quick Bites’ gibi farklı bölümler var ve hepsi derecelendirme ve açıklamalarla birlikte geliyor.
 8. ‘Daha Fazla Bilgi’ye dokunup bunları arkadaşlarınıza paylaşarak sevdiğiniz yerleri paylaşabilirsiniz.
 9. Bulunduğunuz yeri nerede bulabileceğinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
 10. Çevrimdışı haritaları önceden indirerek veri kaydetmenize izin verecek bir seçenek var.
 11. Daha sonra geri gitmek ve aracınızın yerini kaydetmek için, mavi nokta noktasına hafifçe vurarak arabanızı park ettiğiniz yeri hatırlayacaksınız daha ‘Parkınızı Kaydet’ seçeneğini belirtin işte bu kadar.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

REKLAM ALANI

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.