Google Hesabı Açma Veya Nasıl Silme

Google Hesabı Nasıl Oluşturulur

Google Hesabı Açma Veya Nasıl Silme: Günümüzde pek çok avantaja sahip olduğumuz için bir Google hesabına sahip olmak çok önemlidir. Her şeyden önce, bir Google hesabının akıllı telefonlara, tabletlere veya bilgisayarlara tek bir şifre kullanarak giriş yapmanızı sağlayan bir hesap olduğunu bilmelisiniz. Aynı zamanda Google, cihazlarınızdaki tüm verileri senkronize eder; yani fotoğraflarınızı, belgelerinizi veya e-postalarınıza, sahip olduğunuz ahizeler / bilgisayarlardan erişilebileceğiniz anlamına gelir.

Bugün size bir Google hesabı nasıl oluşturulacağını öğreteceğiz, ancak aynı zamanda, artık bir hesabı kullanmak istemediğinize karar verdiyseniz, silmek için nasıl yapacağınız konusunda size anlatacağız.

Neden bir Google Hesabına İhtiyacınız Var?

Birincisi, Android akıllı telefonunuzu “güçlü” hale getireceğinden, resmi Android mağazasından (veya Google’a ait diğer uygulamalardan) bir Google hesabı yoksa, oyun veya uygulama indirip yükleyememezsiniz.

Aynı zamanda, yeni bir Android telefon satın aldığınızda bir Google Hesabına sahip olmak hayatınızı kolaylaştırır; yeni cihazda oturum açmanız yeterlidir; tüm belgeleriniz, fotoğraflarınız eski ahizedeki gibi olacaktır.

Bir Google Hesabı Oluşturma

Yapmanız gereken tek şey, bu Google Hesap web sayfasını açmak ve ad, doğum günü, kullanıcı adı ve şifre gibi kişisel bilgilerinizi girmek için bir Google hesabı oluşturmak çok kolaydır . Aynı zamanda birkaç güvenlik önlemi ayarlamanız gerekecek ve işiniz bitmiş olacak.

Bir Google Hesabını Silme

Google Hesabınızda oturum açmanız ve “Hesap tercihleri-> Hesabınızı silin veya Servisler-> Google Hesabı ve verilerini sil” e gidin. Bundan sonra, talimatları izlemeniz yeterlidir ve işiniz bitti.

NOT: Bir hesap olmadan belirli Google hizmetlerini kullanamayacağınızı ve bunu silmenizden sonra geri yükleyemeyeceğinizi bilmelisiniz.

Bir Google Hesabı’nda Oturum Açma

Google Hesabı Sayfasına gidin ve e-posta hesabınızı ve şifrenizi girin. Bir Android cihazı kullanıyorsanız, ilk başlatışınızda oturum açmanız istenir; ancak bundan sonra başka bir hesaba geçmediğiniz sürece oturum açmış olursunuz.

Android Cihazınıza Bir Google Hesabı Nasıl Eklenir?

Android cihazınızın Ayarlar-> Hesap-> Hesap Ekle-> Google’a gidin ve bundan sonra talimatları uygulayın (Google kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir). İstediğiniz zaman hesaplar arasında geçiş yapma olanağına da sahipsiniz.

Google Hesabınızdaki Parolayı Değiştirme

Google hesabını istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Google hesap şifresini değiştirmek için Oturum aç ve Güvenlik -> Google’da Oturum Açma -> Şifre’ye gidin (tekrar oturum açmanız gerekebilir). Son olarak, yeni şifrenizi girin ve “Şifreyi Değiştir” i seçin.

Bir Google Hesabıyla Hangi Hizmetleri Kullanabilirsiniz?

Google’ın sunduğu her şey bir Google Hesabıyla erişilebilir. Bu, kullanabileceğiniz bir Google Hesabına sahip olduğunuz anlamına gelir: Google Haritalar, Gmail, Google Drive (bulut depolama için), Google Keep, Google Takvim ve daha fazlası.

Google Haritalar’ın herkes tarafından kullanılabileceğini belirtmek zorundayız, ancak Google Hesabınızla oturum açarsanız, kaydedilen yerlerinizi hatırlar ve randevularınızı haritada göstermek için Google Takviminizle senkronize olur.

Sonuç olarak;

Gördüğünüz gibi, bir Google hesabına sahip olmak çok önemli ve bu nedenle şu anda bir hesap oluşturmanızı öneriyoruz.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

REKLAM ALANI

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.