Kablosuz Wifi Ağıma Kimler Bağlı Öğrenin

Kablosuz Ağıma kimler bağlandı Wifi Inspector uygulaması

Android’de kablosuz ağıma kimler bağlı, (Wifi Inspector) uygulaması: Genellikle WiFi ağınızı kimin kullandığını bulmak zorunda olduğunuzda, web tarayıcısı adres çubuğuna ağ geçidi IP adresini (192.168.1.0 veya 192.168.2.1 gibi) girerek WiFi yönlendiricinizin web arayüzüne girmeniz gerekir ve giriş kimlik bilgilerini sağlama.

Web arayüzünde, kullanıcıları WiFi istatistikleri veya benzeri bölümler altında kontrol edebilirsiniz. Ancak herkes WiFi yönlendiricisinin web arayüzünden geçmek istemiyor, yönlendiricinin yönetici arayüzüne de erişimi yok. Öyleyse olduğu gibi aynı WiFi ağına başka kimlerin bağlı olduğunu nasıl buluyorsunuz? Android için WiFi Inspector uygulamasını, etkin bağlantılar için WiFi ağınızı tarayacak ve ayrıntılarını kolayca bulabileceklerini kullanabilirsiniz.

Kablosuz Ağıma kimler bağlandı Wifi Inspector uygulaması ile öğrenin

WiFi Müfettişi, WiFi ağınızdaki kimlerin çevrimiçi olduğunu görmek için WiFi yönlendirici arayüzüne giriş yapma zorunluluğu olmadan basit ama kullanışlı bir uygulamadır. Kurulumdan sonra, uygulamayı başlatırken, SSID, IP adresi, Mac adresi, ağ hızı, DHCP sunucuları ve DNS sunucuları gibi WiFi ağınız hakkında kısa bir özet gösterir.

Ağınızı etkin bağlantılar için taramak için Muayene Edilen Ağ düğmesine dokunabilirsiniz . Daha sonra WiFi bağlantısını kesip yeniden bağlar ve WiFi ağındaki diğer IP adreslerinin yanıt verdiğini kontrol eder. Algılanan bu cihazlar, IP adresleri, Mac adresi ve muhtemel bir üretici ile birlikte listelenir. Bilinen cihazlar bir onay işareti ile gösterilirken bilinmeyen cihazlar çaprazla işaretlenmiştir.

Bilinen bir cihaza dokunmanın yanı sıra cihazla ilgili daha fazla ayrıntı görmek için listeden bilinmeyen bir cihaza dokunabilirsiniz. Bilinen bir cihaz yapmak için Bilinen düğmeye dokunabilirsiniz . Gerekirse, ayrıca aygıt adını değiştirebilirsiniz.

Daha sonraki aşamalarda, manuel olarak bilinmeyi seçtiğiniz bilinen cihazların listesini silmek isterseniz, Android akıllı telefonunuzdaki menü düğmesine dokunup ekranda göründüğünde Bilinen cihazları sil liste’sini seçebilirsiniz.

Sonuç olarak;

Android için WiFi Inspector uygulaması, WiFi ağınızın bağlı olduğu tüm cihazların bir listesini WiFi yönlendiricisinin web arayüzüne girmek zorunda kalmadan kolayca gösterebilir. WiFi yönlendiricisinin web arayüzünü kullanmaktan rahatsızlık duymak istemiyorsanız veya erişiminiz yoksa çok yararlıdır.

Android için WiFi Müfettiş uygulamasını Google Play Store adresi üzerinden edinebilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.