Microsoft Word’de Android için Metin Yenileme Modunu Etkinleştirme

Microsoft Word'de Android için Metin Yenileme Modunu Etkinleştirme nasıl yapılır?

Microsoft Word, Android cihazınızdaki tüm Word destekli belgeleri görüntülemek, düzenlemek ve oluşturmak için en iyi uygulamadır. Ancak cep telefonlarının çoğunun boyutu 5 inçten fazla olmayan ekranlara sahip olduğundan, Word belgeleriyle çalışmak gerçekten zorlaşıyor. Zorluk yalnızca sözcükleri belgeye yazarken değil belgeleri görüntülerken de geçerlidir. Bunun nedeni, Microsoft Word, metin yeniden akıtma modunu varsayılan olarak devre dışı bırakmaya devam etmesidir. Metin yeniden akıtma modu etkinleştirilmemiş ise, metin otomatik olarak ekranınıza sığmaz ve tüm metni okumak için belgeyi soldan sağa doğru yatay olarak kaydırmanız gerekir. Android için Word uygulamasında metin yeniden akıtma modunu etkinleştirerek belgeleri daha kolay okumayı sağlayabilirsiniz.

Microsoft Word’de Android için metin yenileme modunu etkinleştirme işlemi

Microsoft Word'de Android için Metin Yenileme Modunu Etkinleştirme nasıl yapılır?

Microsoft Word uygulamasında metin yeniden akıtma modunu nasıl etkinleştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. Android cihazınızdaki herhangi bir MS Office uygulamasını açın. Word, Excel, PowerPoint veya başka herhangi bir uygulama olabilir. Ardından mevcut bir belgeyi açın veya yeni bir belge oluşturun.
  2. Hamburger simgesini göreceksiniz, menüyü aşağı çekmek için bu simgeye dokunun. Menüde dişli benzeri ayarlar simgesine dokunun.
  3. Ayarları görüntüleyen ekranı aşağı doğru kaydırın. Diyor çevirme düğmesine dokunun Yeniden Akış görünümünde Word’ü başlatın için Açık durumu.
  4. Word’ü kapatmak için Android cihazınızdaki geri  tuşa birkaç kez hafif dokunun. Şimdi herhangi bir Word belgesini açarsanız, metin yeniden akış görünümü modunda açılacaktır.

Sonuç olarak;

Microsoft Word uygulamasının metin yeniden akıtma modu, metin küçük ekran aygıtlarında belge okumayı kolaylaştırır, çünkü metin aygıt ekranına uyar ve ekranınız boyunca daha uzun çizgiler sarın. Yazarken while belgesini görebileceğiniz gibi yeni belgeler düzenlerken veya oluştururken çok rahat edeceksiniz.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.