Play Store “Bağlantı Yok – Tekrar Dene” Hatası

PlayStore yeniden dene hatası nasıl düzeltilir?

Google PlayStore “Bağlantı Yok – Yeniden Dene” Hatası: Bazen Android’de Google PlayStore’dan bir uygulama yüklemek istediğinizde çok garip bir hata – “Bağlantı yok – Yeniden Dene” ile karşılaşırsınız. Genellikle bu hata, cihazınızın çevrimdışı olması ve WiFi, USB tethering veya İnternet üzerinden 2G / 3G / 4G cep telefonu veri bağlantısı üzerinden bağlı olmadığı anlamına gelir. Ancak, çevrimiçi olarak bağlandığınızda bile bu hata görünmeye devam ederse, o zaman çok sinir bozucu olur. Android’inizdeki tarayıcıdaki çeşitli web sitelerine erişebilirsiniz, ancak Google PlayStore çevrimiçi olmaz. Hatayı yeniden başlattıktan sonra bile gitmezse, şu adımları izleyebilirsiniz:

Google PlayStore “Bağlantı Yok – Yeniden Dene” Hatası nasıl düzeltilir?

Aygıtın kökleşmesi gerekir. Android cihazınız köklü değilse, Kingo Root ile kolay bir şekilde root atabilirsiniz.

  1. Cihazınızın PlayStore’u çalışmadığından, oradan herhangi bir uygulama indiremezsiniz. Hosts Editor APK’sini google.drive.com adresinden indirebilir ve  cihazınıza yan yükleyebilirsiniz. Bir uygulamayı yan yüklemezseniz, okuyabilirsiniz –  Android’deki APK dosyalarından uygulamalar nasıl yüklenir.
  2. Hosts Editor uygulamasını başlatın ve google alan adlarına sahip tüm girdileri seçin (ör. Google.com, google.co.uk, google.co.in vb.). Daha sonra üstten Sil seçeneğine dokunun.
  3. Seçilen tüm ana kayıtları silmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Devam  etmek ve kaldırmak için Sil’i seçin.
  4. Android’i yeniden başlatın ve artık hiçbir sorun yaşamadan Google PlayStore’a erişebilmelisiniz.

Sonuç olarak;

Bazı sistem optimize uygulamaları, hosts dosyasını Google sunucularıyla hızlı bağlantı kurmak için değiştirebilir ancak daha sonra PlayStore bağlantı sorunlarına neden olabilir. Google sunucuları ana bilgisayar dosyası girdilerini kaldırarak PlayStore’u tekrar çalıştırabilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

E-MAİL ABONELİĞİ

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.