Play Store’da Otomatik Güncellemeleri Kapatma

Google Play Store'da otomatik güncellemeleri devre dışı bırakma

Google Play Store’da otomatik güncellemeleri devre dışı bırakma: Son zamanlarda en yeni Android 4.4 (Kitkat) sürümüyle yeni bir Android cep telefonu aldım. Yakında WiFi internet bant genişliğinin çok fazla bir şekilde tüketildiğini fark ettim. Kısa bir araştırmanın ardından, yüklü olan tüm uygulamaları Google Play Store aracılığıyla otomatik olarak güncellemeyi denediğini öğrendim. Bu, uygulamalarınızı güncel tutmak için iyi bir güvenlik özelliği ve gelişmiş özelliklere sahip uygulamaların en yeni sürümlerini size getirirken, maliyetli 2G / 3G / 4G İnternet bağlantınız gerçek bir boşa olabilir.

Google Play Store’da otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmak istiyorsanız, Android cihazınız için şu basit talimatları uygulayabilirsiniz;

  1. Android’inizde Tüm Uygulamalar simgesine dokunun. Bu, Android cihazınızda yüklü tüm uygulamaların bir galerisini açar. Üzerine dokunun Google Play Store bu ekranda uygulama simgesi.
  2. Google Play Store açıldığında, sağ üst köşenin yakınındaki menü simgesine dokunup menü açılır menüsünden Ayarlar’ı seçebilirsiniz.
  3. Ayarlar ekranında, Genel kategorisinin altındaki Uygulamaları otomatik güncelle bölümünedokunun .
  4. Bu ayar için üç seçenek gösterecektir – uygulamaları otomatik olarak güncellemez, istediğiniz zaman otomatik güncelleme uygulamaları yapmaz, yalnızca uygulamaları Wi-Fi’de otomatik olarak günceller. Uygulamaları yalnızca WiFi üzerinden güncellemek için seçerek, 2G / 3G / 4G veri ücretlerinizi kaydedebilirsiniz. Ancak genişbant WiFi internetiniz yoksa, otomatik güncellemeyi tamamen devre dışı bırakmak için uygulamaları otomatik olarak güncelleme seçeneğini seçmeniz daha iyi olacaktır.

Android’de otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmak, veri ücretlerinizi kurtarabilir, ancak olası güvenlik sorunlarına karşı savunmasız olabilecek eski uygulamalar kullanmanız riskini de doğurabilir. Bu nedenle, kendi tercihlerinize bağlı olarak bir karar vermeniz gerekir – eğer WiFi internet ücretsiz veya çok pahalı değilse, Google Play Store’da otomatik güncellemeleri etkin hale getirebilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.