Whatsapp’da İşe Yarar Özellikler ve Ayarlar

Whatsapp ile ilgili işe yarar bazı özellikler

Whatsapp ile ilgili işe yarar bazı özellikler, günümüzde  neredeyse herkes artık akıllı telefonların en büyük nimetlerinden biri olan Whatsapp’ı kullanıyor. Peki Whatsapp’ı ne kadar biliyoruz ? gelin Whatsapp’ın nasıl kullanabileceğimize hep birlikte göz atalım. işte Whatsapp ile ilgili işe yarar bazı özellikler.

Son görünme tarihini gizleme

Arkadaşınıza yada diğer, insanlara ne zaman Whatsapp’a girdiğinizi belli etmek istemiyorsanız, bu durumda Whatsapp‘ın bu özelliği tam da size göre. eskiden üçüncü parti uygulamalar sayesin yapılan bu özellik artık Whatsapp’ın son sürümlerinde mevcut bu küçük ayarı yapmak için Ayarlar>Hesap>Gizlilik  girerek Whatsapp ile ilgili işe yarar bazı özellikler den yararlanabilirsiniz.

Whatsapp’a kilit koymak

Birçoğumuz mesajlarımızın başkaları tarafından okunmasını pek hoş karşılamaz eğer sizde bu konuda hassassanız Whatsapp lock uygulamasını kullanabilirsiniz Android markette bir çok uygulama mevcut ama en çok başarılı olanı Whatsapp lock uygulamasıdır uygulamanın yaptığı işlem oldukça basit Whatsapp’a girmeden önce her seferinde şifre soruyor  şifrenizi girdikten sonra mesajlarınızı rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Silinmiş mesajları geri getirin 

Yanlışlıkla çok önemli bir mesajı farkında olamadan silebilirsiniz bu durumda Whatsapp’ın yenilenen uygulaması bu özelliğiyle bunu engelliyor. otomatik olarak mesajların yedeğini alan Whatsapp acil durumlarda direkt olarak mesajları yeniden yükleyebiliyor tek yapmanız gereken şey Whatsappı normal yoldan silip yeniden yüklemek sonrasında zaten mesaj yedeklerini yüklemek isteyip istemediğimizi bize soracaktır geri yükle dediğimizde sohbet mesajları geri gelmektedir.

İnternet paketinizi koruyun

Whatsapp,tan gelen resimler varsayılan ve otomatik olarak cihazınıza  kaydediliyor buda ay sonunda sürpriz bir faturayla karşılaşmanıza sebep olabilir gelecek multimedia ögelerinin hangi ağ bağlantısı tarafından indirileceğini seçebilirsiniz. Whatsappın bu özelliği bize sunması da oldukça güzel.hemen bir istatistik verelim yaklaşık On bin mesajlık bir konuşmada resimlerle birlikte yaklaşık (50 mb lık) bir veri kullanılmaktadır bu da ne kadar veri kulladığını gösteriyor.

Whatsapp ile ilgili işe yarar bazı özellikler den Profil resminizi koruyun

Gizliliğe çok önem verenlerden misiniz? peki size profil resminizi sadece belirlediğiniz kullanıcı gurubunun görebileceğini söylesek ne derdiniz? iste Whatsapp ile profil resminizin gizliliğini korumak çok basit Profil resminizin ayarlarını yapmak için Ayaralar>hesabım>gizlilik yolunu izleyin ve profil fotoğrafı seçeneğinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Numaranızı değiştirin

Cep telefonu numaranızı’mı değiştirdiniz? artık Whatsapp Profilinizin numarasını değiştirmeniz için Whatsappı yeniden yüklemenize gerek yok, aynı şekilde Ayaralar yolunu izleyerek Hesap>numarayı değiştir’i seçerek kullandığınız yeni numarayı yazmanız mümkün.

Bu yazıda Whatsapp ile ilgili işe yarar bazı özelliklerini anlatmaya çalıştık, yararlı bulduysanız beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.