Windows 10’da Mobil Bağlantı Noktası Açma

Windows 10'da Mobil Bağlantı Noktası Açma

Windows 10’da mobil bağlantı noktası aşma: Bu adhoc WiFi ağı sayesinde bilgisayarınızın İnternet bağlantısını bir WiFi ağına dönüştürebilen diğer cihazlarla paylaşabilirsiniz. Fakat Windows 10’un daha yeni yapılarında, böyle WiFi sıcak noktaları oluşturmak için herhangi bir üçüncü taraf araca bağımlı olmanız gerekmez. Windows 10’un dahili özelliklerini kullanarak bir mobil hotspot oluşturabilirsiniz.

Geçici bir WiFi hotspot oluşturmak istediğinizde nasıl devam edebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Nasıl yapılır?

  1. Klavyenizdeki Windows logo tuşuna basın ve Başlat menüsü görüntülendiğinde ayarları açmak için dişli çark simgesini tıklayın.
  2. Ayarlar penceresinde, Ağ ve İnternet kategorisini seçin ve ardından sol taraftaki listeden Mobil Kablosuz Erişim Alanı’nı seçin .Windows 10'da Mobil Kablosuz Bağlantı Noktası Nasıl Yapılır
  3. Paylaşmak istediğiniz internet bağlantısının kaynağını seçebilirsiniz (örn. Ethernet veya 4G). İsterseniz WiFi erişim noktası adını (SSID) ve şifreyi düzenleyebilirsiniz. Mobil hotspot’u etkinleştirmek için küçük çevir düğmesini tıklayın.
  4. Artık bu yeni WiFi ağını akıllı telefonlarınız veya tabletleriniz gibi diğer cihazlarda görebilirsiniz.

İnternet’i bu WiFi ağı üzerinden kullanamıyorsanız, başkalarıyla paylaşmaya çalıştığınız internet bağlantısı için bağlantı paylaşımını etkinleştirmeniz gerekir. Ancak genellikle manuel olarak yapılması gerekmez ve Windows her şeyi otomatik olarak yönetir.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.