Windows PC Dosyalarına Android’e FTP ile Erişme

Windows PC'den Android dosyalarına FTP üzerinden nasıl erişilir

Windows PC’den Android dosyalarına FTP üzerinden nasıl erişilir? sıklıkla olduğu gibi, gerçekten kötü bir şeye ihtiyacınız olduğunda – bulunamaz. Android akıllı telefon için USB veri kablosumu arıyordum, böylece bazı dosyalarımı dizüstü bilgisayarıma kopyalayabilirdim, ancak bulunmasını istemedim. Evimde her şeyi ters çevirdikten sonra oturup alternatifler düşünmeye başladım – başka kablolarım yoktu, gece yarısıydı, mağazalar kapalıydı, herhangi bir arkadaşımı rahatsız etmek istemedim, WiFi’yi kullanmaya ne dersiniz? Ardından Android telefonunuzda bir FTP sunucusu çalıştırabileceğinizi ve dosyaları ileri geri kopyalamak için Windows PC’den bağlanabileceğini anladım. Ve her şeyin ayarlanması yalnızca 1 dakika sürdü. Şimdi kimin USB veri kablosuna ihtiyacı var (pil şarj işlemi hariç)?

Windows PC’den Android dosyalarına FTP üzerinden nasıl erişilir

Android dosyalarına masaüstü bilgisayarınızdan veya dizüstü bilgisayarınızdan FTP ile erişmek istiyorsanız şu basit talimatları uygulayabilirsiniz:

  1. Her şeyden önce Android akıllı telefonunuza bir FTP sunucusu uygulaması yüklemelisiniz. Pek çok uygulama var, ancak basit tasarım ve birçok özellik nedeniyle FTP Sunucusu Uygulamasını seçtim . Kurulumdan sonra, FTP sunucusunu başlatmak için kırmızı güç düğmesine basabilir ve dokunabilirsiniz.
  2. FTP sunucusu, herhangi bir ağa (WiFi, Ethernet, İnternet vb.) Bağlı değilseniz başlamayacaktır, bu nedenle WiFi’yi (masaüstü bilgisayarınızla aynı ağa bağlıdır) açtığınızdan emin olun. Akıllı telefonunuzu ve masaüstü bilgisayarınızı aynı WiFi yönlendiricisine bağlamak bu sorunun üstesinden gelecektir. FTP sunucusu başlatıldığında kırmızı düğme yeşil renkte yanacak ve sunucu IP adresi ve bağlantı noktası, kullanıcı adı, şifre, ana sayfa dizini gibi sunucu ayrıntılarını gösterecektir.
  3. Varsayılan olarak, francis’i  hem kullanıcı adı hem de şifre olarak kullanır . Ancak, anonim oturum açmayı da devre dışı bırakabileceğiniz, kullanıcı adınızı değiştirebileceğiniz, şifre değiştirebileceğiniz, ana klasörü, bağlantı noktası numarasını, ağ türünü (WiFi, Ethernet, Mobil ağ, Bluetooth vb.) Değiştirebileceğiniz ayarlarda bunları değiştirebilirsiniz.
  4. Artık FTP sunucunuz çalışıyor, masaüstü bilgisayarınızı açıp Windows Dosya Gezgini’ni açıp ftp adresini adres alanına yazabilirsiniz. Dosya Gezgini’nde tüm dosyalara erişilebilmesi için kullanıcı adı ve şifresi sorulacaktır. Kopyalama, kesme, yapıştırma, silme, düzenleme vb. Gibi dosya ve klasörlerde herhangi bir dosya işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

FTP hızının USB veri kablosu hızı kadar hızlı olmadığını fark ettiniz, ancak acil durumlarda bir kabloya sahip olmadığınızda veya hasarlı olduğunda bu harika bir alternatiftir. FTP sunucusunu kullanmayı tamamladığınızda, güvenlik nedenleriyle yeşil şarj düğmesine basarak ve pil şarjını korumak için sunucuyu durdurmanız gerekir.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayınız

REKLAM ALANI

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.